ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Гідросила

«ГІДРОСИ́ЛА»  — підприємство машинобудівної галузі. Спеціалізується на розробленні, виробництві та реалізації шестеренних, аксіально-поршневих та ін. гідроприводів для гідросистем тракторів усіх класів, автомобілів, с.-г., дорожньо-буд., комунал. машин тощо. «Г.» виготовляє також гідровузли, які застосовують у суднобудуванні, машинах аеродром. служб, гідравліч. пресах, бетоновозах, колій. машинах. Історія «Г.» починається від лютого 1930, коли у м. Зинов’євськ (нині Кіровоград) були створ. слюсарно-мех. майстерні. На них відразу працювало 57 осіб. Майстерні складалися із 3-х цехів (ковал., слюсар. та токарний) і мали 6 токар., 3 вальцювал., 1 стругальний станки та 8 пресів; у кузні було 5 горен. 1932 вони випускали шальк. терези, лебідки, пивні насоси, горни, печі, наковальні, чавунне лиття. 1949 підприємство, на якому на той час працювало вже 270 працівників, налагодило виробництво пожеж. насосів, за принципом дії яких 1952 розроблено водяні насоси для ДВЗ. Наприкінці 1958 з конвеєра вийшов перший шестерінчастий насос НШ 40В. Згодом на заводі з’явилася нова служба — конструктор. підрозділ, на основі якого було створ. СКБ. Протягом 1960–70-х рр. на підприємстві були розроблені та впроваджені у виробництво насоси НШ 32, НШ 50, НШ 67(71), НШ 98(100), НШ 160, НШ 250, НМШ 25, НМШ 50, НМШ 80 і НМШ 125. У 1978 розпочався новий етап у розвитку заводу — придбано ліцензію на виробництво об’єм. гідроприводів — гідростатич. трансмісій у нім. фірми «Sauer-Sundstrand». У 1980-х рр. завод був найбільшим виробником такої продукції у СРСР. На поч. 1990-х рр. пережив декілька великих спадів, пов’язаних із скрутним екон. становищем в Україні та країнах СНД. Від 1994 — ВАТ із сучас. назвою. У 2-й пол. 1999 завдяки вжитим антикриз. заходам фінанс. положення вдалося стабілізувати. Відтоді розпочалося стрімке зростання обсягів виробництва, створення каналів збуту і пошук регіон. партнерів.

Нині ВАТ «Г.» — підприємство з замкненим циклом виробництва, що вміщує всі ступені виготовлення продукції, від ливар. виробництва до складання та випробовування готової продукції. З-д повернув собі славу провідного в СНД виробника гідравліч. силових машин — продукція з маркою «Гідросила» експлуатується у складі різноманіт. машин більш як у 50-и країнах світу. Основу продукції заводу складають шестеренні гідронасоси НШ із робочими об’ємами від 4 до 250 см3/об. «Г.» виробляє шестеренні насоси будь-якої продуктивності з розроблених підприємством гам вузлів із робочими об’ємами 4–20, 20–63, 63–125 см3/об. Більш високі параметри і можливості властиві аксіально-поршневим насосам і моторам із робочими об’ємами від 33 до 125 см3/об., на базі яких виготовляють гідростат. трансмісії ГСТ 33, ГСТ 71, ГСТ 90 та ГСТ 112, признач. для приводу ходу різноманіт. машин, насамперед зерно-, кормо- та бурякозбирал. комбайнів «Славутич», «Дон», «Єнісей» КСК-100, УЄС-250, КС-6Б. Конструкція гідроприводів має патентну чистоту в усіх країнах світу, сертифікована за системами УкрСЄПРО, ГОСТР. Система забезпечення якості, впроваджена на ВАТ, сертифікована на відповідність вимогам міжнар. стандарту сер. ISO 9001:2000 фірмою «Bureau Veritas» (Франція). Підпр-во має потужну конструктор.-експерим. базу. Директор — О. Шамшур (від 2005).

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2006
Том ЕСУ:
5
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Підприємcтва
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
29512
Вплив статті на популяризацію знань:
61
Бібліографічний опис:

Гідросила / О. В. Новак // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2006. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-29512.

Hidrosyla / O. V. Novak // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2006. – Available at: https://esu.com.ua/article-29512.

Завантажити бібліографічний опис

Євпаторійський авіаційний ремонтний завод (ЄАРЗ)
Підприємcтва  |  Том 9  |  2009
О. П. Пергат
Бериславський машинобудівний завод
Підприємcтва  |  Том 2  |  2003
П. В. Тищенко
Будмаш
Підприємcтва  |  Том 3  |  2023
П. М. Черкаський
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору