ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості (КиївНДІТГП)

КИ́ЇВСЬКИЙ ДЕРЖА́ВНИЙ НАУКО́ВО-ДО́СЛІДНИЙ ІНСТИТУ́Т ТЕКСТИ́ЛЬНО-ГАЛАНТЕРЕ́ЙНОЇ ПРОМИСЛО́ВОСТІ (КиївНДІТГП)  — науково-дослідна установа, що займається розробленням і впровадженням текстильних виробів для потреб медицини, техніки та побуту. Засн. 1971 у Києві як філія ВНДІ текстил. матеріалів (Москва), завданням якої було розширення асортименту та розроблення нових видів текстил. продукції. Від 1991 — сучасна назва. Осн. напрями діяльності: виконання н.-д. розробок і аналіт. досліджень з питань технології, економіки і організації виробництва, кон’юнктури ринку та перспектив. прогнозування розвитку легкої промисловості, наук. напрямів текстил. матеріалознавства тощо. Фахівцями установи розроблено та впроваджено у виробництво низку технол. процесів з виготовлення текстил. виробів в’язаним, плетеним та тканим способами, що дозволило організувати в Україні виробництво принципово нових видів матеріалів, які раніше імпортувалися. Це, зокрема, сітчасті імплантати для алопластики гриж, розсмоктувал. альгінатні та ін. шовні нитки для хірургії, еластичні текстил. матеріали для комплектації протезно-ортопедич. та лікувал.-профілактич. бандажних виробів (засобів реабілітації), еластичні перев’язувал. матеріали (бинти) різного ступеня компресії та марля, фільтрувал. матеріали мед. і тех. призначення, сітчасті полотна для потреб рибного господарства та виготовлення спецодягу. Наук. розробки за винаходами Інституту впроваджено на підприємствах легкої промисловості України, а також РФ, Латвії, Литви, Грузії, Молдови, Білорусі: основов’язані тасьми (оздоблювал. та окантовувал.) виробляються від 1971, еластичні стрічки та тасьми, виготовлені основов’язаним способом, — від 1980. Упродовж останніх 20-ти р. у виробництво впроваджено чимало ін. видів продукції: еластичні текстил. матеріали, декорат. полотна, двошарові полотна для техніки і медицини, для взуття, сітчасті захисні полотна для фасад. робіт, потреб рибного господарства, фільтрувал. рукави, сітчасті матеріали для хірургії, плетені шнури різних діаметрів і навантаження, стрічкоткані вироби тощо. За наук. розробками Інституту створ. спец. текстил. матеріали аерокосміч. призначення, які від 2005 виготовляє для ракетно-косміч. корпорації «Енергія» ім. С. Корольова (м. Корольов Моск. обл.). Тривалий час Інститут очолював В. Омельченко (1991–2006), від 2007 дир. — Є. Прокопова.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2012
Том ЕСУ:
12
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Наукові центри
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
11303
Вплив статті на популяризацію знань:
66
Бібліографічний опис:

Київський державний науково-дослідний інститут текстильно-галантерейної промисловості (КиївНДІТГП) / О. М. Локтіонова // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2012. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-11303.

Kyivskyi derzhavnyi naukovo-doslidnyi instytut tekstylno-halantereinoi promyslovosti (KyivNDITHP) / O. M. Loktionova // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2012. – Available at: https://esu.com.ua/article-11303.

Завантажити бібліографічний опис

Історії України Інститут НАНУ
Наукові центри  |  Том 11  |  2011
О. С. Рубльов
Біології південних морів Інститут ім. О. Ковалевського
Наукові центри  |  Том 3  |  2004
А. Г. Сивцова
Біології тварин Інститут УААН
Наукові центри  |  Том 3  |  2024
Р. Я. Іскра
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору