ЕНЦИКЛОПЕДІЯ
СУЧАСНОЇ УКРАЇНИ
Encyclopedia of Modern Ukraine

Розмір шрифту

A

Львівдіпронафтохім

«ЛЬВІВДІПРОНАФТОХІ́М» Львівський державний інсти­­тут з проектування нафтопереробних і нафтохімічних під­­приємств Засн. 1940 як Львів. відділ. тресту «Нафтогазводпроект Центру і Сходу»; від 1967 — Львів. філія інституту «ВНДІПКнафтохім» (Київ); від 1983 — Львів. проектна філія Київ. НВО «МАСМА»; від 1991 — сучасна назва. Підпорядк. Мін-ву енергетики та вугіл. промисловості України. У структурі — 9 осн. відділів (технол., мех., електротех., буд., сантех., технології монтажу, контролю і автоматики, кошторисно-екон., випуску проектів). Спеціалізується на виконанні проектно-вишукув. та інжиніринг. робіт, розробленні комплекс. проектно-кошторис. доку­­ментації на всіх стадіях будівництва, розширення, реконструкції і тех. переоснащення підприємств у галузі нафтопереробки, нафтохімії та ін. галузей промисловості, технологія яких ґрунтується на застосуванні хім. і фіз.-хім. процесів. Серед осн. проект. робіт — переробка нафти та газу, виробництво мастил, олив, присадок до олив, змащув.-охолоджув. технол. засобів, тех. вуглецю, об’єктів заг.-завод. господарства, автозаправ. станцій. Спочатку діяльність Інституту була пов’язана з роботами з оновлення і вдосконалення націоналізов. нафтоперероб. промисловості Зх. України. У співпраці з наук. колективами союз. республік «Л.» розробив проекти установок для забезпечення сучас. видами мастил. матеріалів заводу «Азовсталь» (м. Маріуполь), Харциз. труб. заводу (обидва — Донец. обл.), Волз. і Камського автомоб. заводів, Новолипец. прокат. стану (усі — РФ) та ін. підприємств металург., автомобіле- та маш.-буд. пром-стей України й СРСР. За проектами Інституту побудовані і реконструйовані виробництва, цехи, установки на понад 20-ти заводах України, РФ, Білорусі, Казахстану і Узбекистану. Спільно з науковцями інституту «ВНДІПКнафтохім» для Бердян. дослід. нафтоолив. заводу (Запоріз. обл., нині «Азмол») розроблено проекти, реалізація яких дозволила створити одного з найбільших у країнах СНД виробників мастил, олив і змащув.-охолоджув. технол. засобів. Нині «Л.» бере участь у розробленні і впровадженні програм з комплекс. розвитку, реконструкції, модернізації існуючих вироб-в і споруд, впроваджує сучасні технології, спрямовані на підвищення ефективності їх експлуатації і екол. безпеки. Серед виконаних Інститутом робіт — робочі проекти модернізації очис. споруд із застосуванням технології фірми «Awas» (Німеччина) для АТ «Нафтохімік Прикарпаття»; збору, очистки і використання в технол. процесі очищених дощових і промдощових стіч. вод із застосуванням технології фірми «Re­­dox» (Нідерланди) для АТ «НПК Галичина»; для будівництва напір. мереж забруднених і очищених каналізац. стоків на Туркменбашин. комплексі нафтоперероб. заводів (Туркменістан); реконструкція нафтобаз у с. Бутенки Кобеляц. р-ну Полтав. обл. та м. Цюрупинськ Херсон. обл. Кількість працівників (2017) — 70 осіб. Перший дир. — І. Тріандафіліді (до 1954), від 2003 — В. Курліщук.

Іконка PDF Завантажити статтю

Інформація про статтю


Автор:
Статтю захищено авторським правом згідно з чинним законодавством України. Докладніше див. розділ Умови та правила користування електронною версією «Енциклопедії Сучасної України»
Дата останньої редакції статті:
груд. 2017
Том ЕСУ:
18
Дата виходу друком тому:
Тематичний розділ сайту:
Світ-суспільство-культура
EMUID:ідентифікатор статті на сайті ЕСУ
59575
Вплив статті на популяризацію знань:
71
Бібліографічний опис:

Львівдіпронафтохім / О. О. Андрусик // Енциклопедія Сучасної України [Електронний ресурс] / редкол. : І. М. Дзюба, А. І. Жуковський, М. Г. Железняк [та ін.] ; НАН України, НТШ. – Київ: Інститут енциклопедичних досліджень НАН України, 2017. – Режим доступу: https://esu.com.ua/article-59575.

Lvivdipronaftokhim / O. O. Andrusyk // Encyclopedia of Modern Ukraine [Online] / Eds. : I. М. Dziuba, A. I. Zhukovsky, M. H. Zhelezniak [et al.] ; National Academy of Sciences of Ukraine, Shevchenko Scientific Society. – Kyiv : The NASU institute of Encyclopedic Research, 2017. – Available at: https://esu.com.ua/article-59575.

Завантажити бібліографічний опис

Молода Україна
Світ-суспільство-культура  |  Том 21  |  2019
В. О. Рог
Молодий націоналіст
Світ-суспільство-культура  |  Том 21  |  2019
В. О. Рог
ВСІ СТАТТІ ЗА АБЕТКОЮ

Нагору нагору